SOSR - 8. koncert sezóny

11.
máj/18
19:00h

8. koncert sezóny

11. 5. 2018 o 19.00 hod.

Program:
Mirko Krajči: Štyri tance z baletu Don Juan
Piotr Iľjič Čajkovskij: Variácie na rokokovú tému, op. 33
Piotr Iľjič Čajkovskij: Symfónia č. 6 h mol „Patetická“, op. 74
 
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Mirko Krajči – dirigent
Alexey Stadler (RU) – violončelo

Slovenský hudobný skladateľ a dirigent Mirko Krajči predstaví na ôsmom koncerte sezóny výber zo svojej kompozície – štyri tance z baletu Don Juan v dvoch dejstvách. Nasledovať bude dielo Piotra Iľjiča Čajkovského – Variácie na rokokovú tému, op. 33, ktoré si budú môcť poslucháči  vypočuť v interpretácii ruského violončelistu Alexeya Stadlera, víťaza Ceny Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu na Stredoeurópskom festivale koncertného umenia Allegretto v Žiline. Záverom večera zaznie Čajkovského legendárna Symfónia č. 6  h mol “Patetická” op. 74, ktorá je autorovou poslednou symfóniou. Sám skladateľ, považujúci symfóniu za svoje najlepšie dielo, ju dirigoval 28. októbra 1893 v St. Peterburgu. O deväť dní po premiére symfónie zomrel.


Koncert vysiela v priamom prenose Rádio Devín. Z tohto dôvodu vás prosíme, aby ste svoje miesta v hľadisku zaujali najneskôr pätnásť minút pred začiatkom koncertu.

Vstupenky na koncerty SOSR si môžete zakúpiť online a na predajných miestach siete Ticketportal. Základné vstupné je 5 EUR, zľavnené 2 EUR. Nárok na zľavu majú študenti, dôchodcovia a držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S. Nárok na zľavu je možné si uplatniť len na predajných miestach Ticketportal.

Informácie o ďalších koncertoch či podujatiach organizovaných RTVS alebo v koprodukcii nájdete na www.koncertyrtvs.sk.