SOSR - 6. koncert sezóny

23.
mar/18
19:00h

6. koncert sezóny

23. 3. 2018 o 19.00 hod.

Program:
Gioachino Rossini: Petite messe solennelle
 
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Slovenský filharmonický zbor
Adrian Kokoš – dirigent
Jozef Chabroň – zbormajster
Eva Hornyáková – soprán
Alena Kropáčková – alt
Martin Gyimesi – tenor
Roman Krško – bas

Gioacchino Rossini (1972 - 1868) skomponoval počas svojho života desiatky opier, z ktorých možno spomenúť napr. Talianka v Alžíri, Popoluška, Armida, Barbier zo Sevilly, Viliam Tell a i. Okrem opernej tvorby sa venoval aj kompozícii symfonickej hudby, kantát, komorných skladieb či chrámovej hudby. Symfonický orchester Slovenského rozhlasu uvedie na čele s dirigentom Adrianom Kokošom veľkolepú Malú slávnostnú omšu (Petite messe solennelle), ktorá je skomponovaná pre štyri sólové hlasy: soprán, alt, tenor, bas, zbor a orchester. Omša je napísaná na latinský text, pričom časti Gloria a Credo sú prepracované do viacerých úsekov. Okrem nášho orchestra a výborných sólistov sa na pódiu Veľkého koncertného štúdia SRo predstaví aj náš hosť, Slovenský filharmonický zbor.


Koncert vysiela v priamom prenose Rádio Devín. Z tohto dôvodu vás prosíme, aby ste svoje miesta v hľadisku zaujali najneskôr pätnásť minút pred začiatkom koncertu.

Vstupenky na koncerty SOSR si môžete zakúpiť online a na predajných miestach siete Ticketportal. Základné vstupné je 5 EUR, zľavnené 2 EUR. Nárok na zľavu majú študenti, dôchodcovia a držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S. Nárok na zľavu je možné si uplatniť len na predajných miestach Ticketportal.

Informácie o ďalších koncertoch či podujatiach organizovaných RTVS alebo v koprodukcii nájdete na www.koncertyrtvs.sk.