SOSR - 5. koncert sezóny

23.
feb/18
19:00h

5. koncert sezóny

23. 2. 2018 o 19.00 hod.

Program:

Eugen Suchoň: Symfonietta rustica pre veľký orchester, ESD 79/6b
Francis Poulenc: Sonáta pre flautu a orchester, FP 164
Giovanni Sollima: Contrafactus
Francis Poulenc: Sinfonietta, FP 141
 
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Mario Košik – dirigent
Massimo Mercelli (IT) – flauta

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu priblíži poslucháčom prostredníctvom 5. koncertu sezóny tvorbu skladateľov významných pre francúzsku a slovenskú hudobnú scénu. Úvodom zaznie dielo jedného zo zakladateľov modernej slovenskej hudby - Eugena Suchoňa. Jeho Symfonietta rustica, premiérovaná v roku 1957, predstavuje vrcholný opus cyklu Obrázky zo Slovenska. Nasledovať budú dve sólové skladby - Sonáta pre flautu a orchester, FP 164 Francisa Poulenca, jedného z členov tzv. Parížskej šestky, a Contrafactus pre flautu a komorný orchester talianskeho skladateľa Giovanniho Sollimu. Obe diela uvedie vynikajúci hosťujúci sólista Massimo Mercelli z Talianska. V závere koncertu sa opäť vrátime k tvorbe Francisa Poulenca, konkrétne k jeho štvorčasťovej kompozícii Sinfonietta, FP 141, ktorá bola prvý krát uvedená v Londýne v roku 1948.


Koncert vysiela v priamom prenose Rádio Devín. Z tohto dôvodu vás prosíme, aby ste svoje miesta v hľadisku zaujali najneskôr pätnásť minút pred začiatkom koncertu.

Vstupenky na koncerty SOSR si môžete zakúpiť online a na predajných miestach siete Ticketportal. Základné vstupné je 5 EUR, zľavnené 2 EUR. Nárok na zľavu majú študenti, dôchodcovia a držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S. Nárok na zľavu je možné si uplatniť len na predajných miestach Ticketportal.

Informácie o ďalších koncertoch či podujatiach organizovaných RTVS alebo v koprodukcii nájdete na www.koncertyrtvs.sk.

 
Design, © 2015 RTVS, Powered by Cyclone3 XUL CMS