Finálový koncert New Talent 2015

V podaní finalistov súťaže New Talent zaznejú moderné skladby pre klavír, klarinet a saxofón

Finálový koncert New Talent 2015

Spomedzi ôsmich semifinalistov medzinárodnej interpretačnej súťaže New Talent sa do finále prebojovali traja. Ich koncert 5. 10. 2015 o 20.00 v Koncertnej sále Slovenskej filharmónie si môžete pozrieť aj vo videostreame.

5. október 2015, 20.00 hod.
Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

Účinkujúci:

Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Boian Videnoff, dirigent (Bulharsko)
David Huang, klavír (Švédsko)
Jan Gričar, saxofón (Slovinsko)
Andrzej Ciepliński, klarinet (Poľsko)

Program:

Wilhelm Stenhammar: Koncert pre klavír a orchester č. 2 d mol
Alexander Glazunov: Koncert pre saxofón a orchester Es dur, op. 109

prestávka

Aaron Copland: Koncert pre klarinet a sláčikový orchester
Dezider Kardoš: Hrdinská balada, op. 32


Prestížna medzinárodná interpretačná súťaž mladých interpretov NEW TALENT má svoju históriu siahajúcu až do roku 1969. Jej vznik inicioval slávny huslista Sir Yehudi Menuhin. Organizuje ju Európska vysielacia únia EBU so sídlom v Ženeve v mene Medzinárodnej hudobnej rady UNESCO; spoluorganizátormi súťaže sú Rozhlas a televízia Slovenska a Slovenská filharmónia.

Súťaž prebieha na pôde Bratislavských hudobných slávností. Za svoju vyše štyridsaťročnú existenciu si získala vynikajúce medzinárodné renomé. Cieľom súťaže je podporiť vynikajúcich mladých umelcov pri štarte ich kariéry a pomôcť im pri získavaní skúseností na medzinárodnej úrovni. V prvom kole medzinárodná porota vyberá z vyše dvadsiatich súťažných rozhlasových nahrávok osem semifinalistov, ktorí sa predstavia na dvoch komorných koncertoch. Traja z nich postupujú do finále.