Bizet/Ščedrin: Carmen - mimoriadny koncert, 30.05.2019 o 19:00 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu

Slovenské divadlo tanca a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pripravili pre mimoriadny záujem divákov reprízu predstavenia Carmen. Svetové predstavenie Carmen, poslednýkrát na Slovensku.

Bizet/Ščedrin: Carmen - mimoriadny koncert, 30.05.2019 o 19:00 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu

 

Bizet/Ščedrin: Carmen - mimoriadny koncert

30. 5. 2019 o 19:00, Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu

Carmen

Hudba Rodion Ščedrin (1932)

Slovenské divadlo tanca
Scenár, choreografia a réžia Ján Ďurovčík
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Peter Valentovič, dirigent

Svetové predstavenie Carmen poslednýkrát na Slovensku

Slovenské divadlo tanca a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pripravili pre mimoriadny záujem divákov reprízu predstavenia Carmen. Jedinečné spojenie tanca a orchestra priamo na pódiu budú predpokladom nezabudniteľného zvukovo-vizuálneho zážitku. Predstavenie sa uskutoční 30. mája 2019 o 19.00 hod v obrátenej pyramíde v Bratislave. Legendárny ľúbostný príbeh do tanečnej podoby spracoval Ján Ďurovčík a diváci si ho budú môcť pozrieť poslednýkrát na Slovensku v hudobnej realizácii s rozhlasovými symfonikmi.

Orchestrálnu suitu Carmen napísal Rodion Sčedrin pre sláčikový orchester a pomerne veľký aparát bicích nástrojov na tému slávnej rovnomennej opery Georgesa Bizeta, považovanej za najslávnejšiu a najpopulárnejšiu operu všetkých čias. Spolu s Čajkovského baletmi Labutie jazero a Luskáčik patrí k najhranejším dielam mnohých baletných súborov. Moderne spracované slávne melódie v tomto predstavení dopĺňa skvelá choreografia. Ján Ďurovčík v príbehu zachováva základnú dejovú líniu, konanie postáv však bohato parafrázuje a používa pritom prvky zo slovenského folklóru.


Slovenské divadlo tanca s predstavením absolvovalo úspešné svetové turné na piatich kontinentoch od Ameriky až po ďalekú Čínu, kde ho s veľkým ohlasom videlo viac ako 50.000 divákov.

Vstupenky na koncert si môžete zakúpiť online a na predajných miestach siete Ticketportal. Predpredaj: 29 EUR, zľavnené 19 EUR. Predaj 1 h pred koncertom: 34 EUR, zľavnené 24 EUR. Nárok na zľavu majú študenti (ISIC), učitelia (ITIC), dôchodcovia a držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S.