Romeo a Júlia - koncert pre rodiny

Obľúbený projekt Romeo a Júlia sa vracia na pódium Veľkého koncertného štúdia Slovenského rozhlasu, tentokrát vo formáte koncertu pre rodiny.

Romeo a Júlia - koncert pre rodiny

V nedeľu 27. mája 2018 o 11:00 hod. sa v Koncertnom štúdiu 1 Slovenského rozhlasu na Mýtnej ulici 1 v Bratislave uskutoční mimoriadne predstavenie - matiné - projektu Shakespeare - Prokofiev ROMEO a JÚLIA.

Koncert pre širokú verejnosť je vhodný najmä pre rodiny s deťmi vo veku od 8 rokov.

Návštevníci predstavenia zažijú prepojenie divadla a symfonickej hudby prostredníctvom činoherných výstupov svetoznámej divadelnej hry Williama Shakespearea - ROMEO a JÚLIA a sugestívnej symfonickej hudby z rovnomenného diela Sergeja Prokofieva v spojení s moderovaným slovom Adely Vinczeovej.

Divadelný príbeh stvárnený známymi hercami v dobových kostýmoch ožíva v symfonickej hudbe - činoherné scény sú umocnené znením programovo identických hudobných častí zo suity S. Prokofieva ROMEO a JÚLIA v podaní Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu. Scény, ktoré zahrajú herci vzápätí zaznejú vo zvuku 80 členného symfonického orchestra.

V hudobnej časti projektu účinkujú Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, dirigent Anton Popovič, v divadelnej časti herci Divadla Astorka (Róbert Jakab, Marián Miezga) a divadla Aréna (Martin Hronský, Sáva Popovič, Marián Prevendarčík), študenti Konzervatória v Bratislave (Bianka Šutičová a Jakub Vajda), predstavenia moderuje Adela Vinczeová.

Autormi a producentmi projektu sú Anton Popovič a Adrian Rajter.

Vstupenky na koncert si môžete zakúpiť v sieti Predpredaj.sk.