Koncerty SOSR za symbolickú cenu

Od 2. koncertu sezóny SOSR sú vstupenky spoplatnené.

Koncerty SOSR za symbolickú cenu

 

Vážení priaznivci rozhlasových symfonických koncertov,

dovoľte nám, aby sme vás informovali, že vstup na koncerty Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu (SOSR) už nebude voľný. Od 2. koncertu sezóny, ktorý bude 24. novembra, zaplatia záujemcovia symbolické vstupné.

Návštevníci si v predchádzajúcich sezónach rezervovali lístky, ktoré boli zadarmo, avšak na koncerty neprišli, takže v sále bolo veľa prázdnych miest a ďalší milovníci hudby sa už k vstupenkám nemohli dostať. Umelci, ktorí prichádzali hosťovať na koncerty SOSR, sa s voľným vstupným na koncerty klasickej hudby veľkého orchestra nestretli.

„Zavedením symbolického vstupného na koncerty SOSR chceme umožniť  milovníkom umenia komfortnejší prístup ku vstupenkám a zároveň poskytnúť dôstojný umelecký zážitok. Verím, že verejnosť tento krok ocení a naďalej nám zachová svojou účasťou na našich koncertoch priazeň,“ priblížila situáciu vedúca Odboru hudby a špecializovaných programov Zuzana Adamkovičová.

Cena lístka je 5 eur, pre dôchodcov, študentov a držiteľov ZŤP(-S) preukazu 2 eurá. V tejto súvislosti RTVS zriadila novú webovú stránku www.koncertyrtvs.sk. Na nej budú postupne pribúdať všetky koncerty, ktoré sa budú konať v budove Slovenského rozhlasu pod hlavičkou RTVS.

Aktuálna 89. koncertná sezóna SOSR láka svojou pestrosťou. Publiku počas nej orchester sprístupní tvorbu slovenských i zahraničných autorov, pričom sa bude špecializovať na repertoár romantizmu a hudby 20. a 21. storočia. Okrem dvoch rozhlasových dirigentov – hlavného dirigenta Maria Košika a druhého dirigenta Adriana Kokoša, prizve hosťujúcich zo zahraničia – Boian Videnoff, Karsten Januschke, Benjamin Bayl a taktiež domácich ako sú Ondrej Olos, Marián Lejava, Konstantin Ilievsky, Rastislav Štúr. Výnimočným darčekom pre publikum i rozhlasových poslucháčov budú zahraniční hviezdni sólisti – violončelista Alexey Stadler, flautista Massimo Mercelli, klavirista Vag Papian, klarinetista Pablo Barragán či slávny český husľový virtuóz Pavel Šporcl. Predstavia sa tiež špičkoví domáci umelci – klaviristka Magdaléna Bajuszová, huslisti Milan Paľa, Juraj Tomka, ale i renomované zborové telesá ako Detský a dievčenský spevácky zbor SRo, Slovenský filharmonický zbor a Český filharmonický zbor Brno.

(Spracované podľa tlačovej správy RTVS)