Mimoriadny koncert SOSR na festivale Radio_Head Awards

Festival plný hudby všetkých žánrov tradične láka publikum vážnej hudby, jazzu, fusion, či elektronickej hudby. Aj tento rok je program naplnený tým najzaujímavejším, čo pre vás z ponuky slovenských autorov a hudobníkov pripravil organizačný tím RHA. Začíname koncertom SOSR!

Mimoriadny koncert SOSR na festivale Radio_Head Awards

Večer slovenských huslistov

V piatok 11. marca pod taktovkou Antona Popoviča zaznejú diela troch slovenských autorov. Okrem Variácií na slovenskú ľudovú pieseň Jána Cikkera budú „ťahákom“ koncertu dve premiéry mladých slovenských skladateľov, spolu s interpretačným umením výrazných osobností – huslistov. Jednou z inšpirácií skladby "Slovo", koncertu pre husle a orchester Lukáša Borzíka bola hra huslistu Milan Paľu: „Podstata krásy hudby je neuchopiteľná, je ako zjavenie. Zažil som však, že počas Milanovej hry na husliach je na chvíľu hmatateľne prítomná. Chveje sa. A tým chvením v nás prebýva,“ hovorí o svojej inšpirácii Lukáš Borzík, ktorý sólový part svojho husľového koncertu zveril celkom prirodzene práve Milanovi Paľovi.
V  suite LEiA Vladislava Šarišského sa predstavia ďalší traja fenomenálni huslisti: Dalibor Karvay, Miloš Valent a Stanislav Palúch. Okrem nich v skladbe účinkuje aj Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu.

Program:

Ján Cikker: Variácie na slovenskú ľudovú pieseň
Lukáš Borzík: Slovo, koncert pre husle a orchester
Vladislav Šarišský, LEiA suite pre 3 huslí, detský zbor a orchester

Milan Paľa, husle
Dalibor Karvay, husle, Stanislav Palúch, husle, Miloš Valent, husle,
Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu,
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Anton Popovič, dirigent

Koncert môžete počúvať v priamom prenose v Rádiu Devín a taktiež sledovať prostredníctvom live streamu na stránke MeToo.sk.


Na festival vás pozývajú aj skladatelia Vladislav Šarišský...

...a Lukáš Borzík!