Miki Skuta hrá Ravela

05.
apr/19
19:00h

8. koncert sezóny

5. 4. 2019 o 19.00 hod.

Program:
Thomas Adès: Three Studies from Couperin (slovenská premiéra)
Maurice Ravel: Koncert pre klavír a orchester G dur
Hector Berlioz: Rómeo a Júlia
 
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Miki Skuta (SK), klavír
Alaîn Paris (FR), dirigent


Vstupenky na koncert je možné zakúpiť na stránke www.koncertyrtvs.sk.


Miki Skuta študoval na VŠMU v Bratislave (E. Fischerová) a v Paríži u C. Helffera. Je laureátom viacerých domácich i zahraničných súťaží. Svoj všestranný talent využíva v oblasti klasickej hudby, v jazze i v populárnej hudbe. Spolupracoval s osobnosťami ako B. Schmid, B. Mütter, D. Lockwood, Ch. Muthspiel, W. Muthspiel, A. Kirschlagerová, M. Feldman, J. Stivín, J. Bartoš, ale aj P. Hammel. Vystupoval ako sólista a člen rôznych súborov doma i v zahraničí, koncertoval s najvýznamnejšími domácimi orchestrami, ale napr. aj s Bruckner Orchester Linz, Symfonickým orchesterom Danubia – Budapest, die reihe, oenm. Jeho CD s dielami J. S. Bacha (Hevhetia) získali najvyššie ocenenie v prestížnom britskom BBC Music Magazine. V poslednom období realizoval nahrávky klavírnych diel Beethovena, CD Darmstadt Acoustic Breakcore so skladateľom a flautistom M. Piačekom a 10 Initial Epilogues s rakúskym pozaunistom B. Mütterom, tiež nahrávky Beethovena a Chopina. M. Skuta bol ocenený Krištáľovým krídlom a Cenou Frica Kafendu. V roku 2010 bol umeleckým riaditeľom festivalu komornej hudby Arcus temporum v maďarskej Pannonhalme.

Alaîn Paris v roku 1968 zvíťazil v Besançone, medzi jeho pedagógov dirigovania patril o. i. legendárny George Solti, bol asistentom Michela Plassona v Toulouse, šéfdirigentom Opére du Rhin, vyučoval na konzervatóriu v Štrasburgu. Spolupracoval s väčšinou francúzskych orchestrov, no je tiež častým hosťom telies v iných európskych krajinách, v Turecku, Libanone, Mexiku, Južnej Amerike, Južnej Afrike i v Ázii, kde je vyhľadávaným špecialistom na francúzsky repertoár. Uviedol viacero premiér, o. i. aj diela Góreckého, Muraila a Takemitsu.


Koncert vysiela v priamom prenose Rádio Devín. Z tohto dôvodu vás prosíme, aby ste svoje miesta v hľadisku zaujali najneskôr pätnásť minút pred začiatkom koncertu.

Vstupenky na koncerty SOSR si môžete zakúpiť online a na predajných miestach siete Ticketportal. Predpredaj: 7 EUR, zľavnené 3 EUR. Predaj 1 h pred koncertom: 9 EUR, zľavnené 5 EUR.Nárok na zľavu majú študenti, dôchodcovia a držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S. Nárok na zľavu je možné si uplatniť len na predajných miestach Ticketportal.

Informácie o ďalších koncertoch či podujatiach organizovaných RTVS alebo v koprodukcii nájdete na www.koncertyrtvs.sk.