Petr Altrichter diriguje Mahlera

11.
jan/19
19:00h

5. koncert sezóny

11. 1. 2019 o 19.00 hod.

Program:
Gustav Mahler: Symfónia č. 4 G dur
 
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Ingrida Gápová (SK) – soprán
Petr Altrichter (CZ) – dirigent


Vstupenky na koncert je možné zakúpiť na stránke www.koncertyrtvs.sk.


Petr Altrichter patrí medzi najvýznamnejšie dirigentské osobnosti českej hudby rešpektované i v zahraničí. Pôsobil ako asistent šéfdirigenta Českej filharmónie Václava Neumanna, bol dirigentom Symfonického orchestra v Zlíne, Štátnej filharmónie Brno, šéfdirigentom Symfonického orchestru FOK. V rokoch 1993 – 2004 pôsobil ako šéfdirigent Juhozápadnej nemeckej filharmónie v Kostnici, v rokoch 1997 – 2001 prevzal po L. Peškovi post šéfdirigenta Kráľovského filharmonického orchestra v Liverpoole. Je častým hosťom českých i zahraničných telies, kde propaguje českú tvorbu. V roku 1996 uviedol v londýnskej Royal Festival Hall Glagolskú omšu Janáčka, na BBC Proms dirigoval diela Dvořáka a Suka.


Koncert vysiela v priamom prenose Rádio Devín. Z tohto dôvodu vás prosíme, aby ste svoje miesta v hľadisku zaujali najneskôr pätnásť minút pred začiatkom koncertu.

Vstupenky na koncerty SOSR si môžete zakúpiť online a na predajných miestach siete Ticketportal. Základné vstupné je 7 EUR, zľavnené 3 EUR. Nárok na zľavu majú študenti, dôchodcovia a držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S. Nárok na zľavu je možné si uplatniť len na predajných miestach Ticketportal.

Informácie o ďalších koncertoch či podujatiach organizovaných RTVS alebo v koprodukcii nájdete na www.koncertyrtvs.sk.