SOSR - 4. koncert sezóny

09.
feb/18
19:00h

4. koncert sezóny

9. 2. 2018 o 19.00 hod.

Program:
Giacomo Puccini: Preludio sinfonico A dur, op. 1
Dezider Kardoš: Koncert pre klavír a orchester č. 1, op. 40
Antonín Dvořák: Symfónia č. 8 G dur „Anglická“, op. 88
 
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Rastislav Štúr – dirigent
Magdaléna Bajuszová – klavír

Štvrtý koncert sezóny Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu otvorí skladba Preludio Sinfonico A dur, op. 1 od talianskeho skladateľa Giacoma Pucciniho, ktorý tento prvý opus skomponoval ešte ako študent milánskeho Konzervatória. Nasledovať bude Koncert pre klavír a orchester č. 1, op. 40 z tvorby Dezidera Kardoša, ktorého interpretácie sa zhostí slovenská klaviristka Magdaléna Bajuszová. Večer pod taktovkou Rastislava Štúra zakončí Symfónia č. 8 G dur “Anglická” op. 88 Antonína Dvořáka. Symfónia vznikla v roku 1889, kedy autorova fantázia doslova prekypovala nádhernými motivickými nápadmi a možno ju označiť za dielo plné radosti a životného optimizmu.

FPU_logo2_cierne_res.jpg Koncert sa realizuje v spolupráci s občianskym združením Albrechtina ako súčasť projektu (Ne)známa hudba v RTVS 2018, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.


Koncert vysiela v priamom prenose Rádio Devín. Z tohto dôvodu vás prosíme, aby ste svoje miesta v hľadisku zaujali najneskôr pätnásť minút pred začiatkom koncertu.

Vstupenky na koncerty SOSR si môžete zakúpiť online a na predajných miestach siete Ticketportal.

Základné vstupné je 5 EUR, zľavnené 2 EUR. Nárok na zľavu majú študenti, dôchodcovia a držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S. Nárok na zľavu je možné si uplatniť len na predajných miestach Ticketportal.

Informácie o ďalších koncertoch či podujatiach organizovaných RTVS alebo v koprodukcii nájdete na www.koncertyrtvs.sk.