SOSR - 3. koncert sezóny

08.
dec/17
19:00h

3. koncert sezóny „Adventný“

8. 12. 2017 o 19.00 hod.

Program:
Ľudovít Rajter: Pastorálna suita
Emma Gabriela Bernáthová: Tri vianočné piesne pre zbor a orchester (premiéra)
Yuri Chugúyev: Štyri sviatočné piesne (premiéra)
Piotr Iľjič Čajkovskij: Suita z baletu Luskáčik, op. 71a
 
Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
Adrian Kokoš – dirigent
Detský a dievčenský spevácky zbor Slovenského rozhlasu

Adventné či vianočné koncerty sa každoročne tešia veľkej obľube a priazni našich návštevníkov. V druhý adventný piatok sa Symfonický orchester Slovenského rozhlasu predstaví s výberom skladieb, ktoré potešia nejedného predvianočne naladeného hudobného fanúšika. Koncert otvorí Pastorálna suita slovenského skladateľa Ľudovíta Rajtera. Piesne budú zastúpené tvorbou Emmy Gabriely Bernáthovej a Yuriho Chugúyeva, v slovenskej premiére. Koncert zavŕši suita z baletu Luskáčik, op. 71a od Piotra Iľjiča Čajkovského. Sólistkou večera bude sopranistka Marianna Gelenekyová.

Koncert vysiela v priamom prenose Rádio Devín. Z tohto dôvodu vás prosíme, aby ste svoje miesta v hľadisku zaujali najneskôr pätnásť minút pred začiatkom koncertu.

Vstupenky na koncerty SOSR si môžete zakúpiť online a na predajných miestach siete Ticketportal. Základné vstupné je 5 EUR, zľavnené 2 EUR. Nárok na zľavu majú študenti, dôchodcovia a držitelia preukazov ZŤP a ZŤP-S. Nárok na zľavu je možné si uplatniť len na predajných miestach Ticketportal.

Informácie o ďalších koncertoch či podujatiach organizovaných RTVS alebo v koprodukcii nájdete na www.koncertyrtvs.sk.